Bezpieczny Rzym po atakach w Paryżu

Bezpieczny Rzym po atakach w Paryżu

Bezpieczny Rzym – turyści, jak i mieszkańcy Rzymu, po ostatnich wydarzeniach jakie miały miejsce w Paryżu, mogą czuć się bezpiecznie w stolicy Włoch. Na ulicach zwiększyła się ilość policji, szczególnie na dworcach, lotniskach i placówkach dyplomatycznych. Poprawia to ogólne bezpieczeństwo w mieście i odstrasza kieszonkowców, którzy jak w każdej turystycznej metropolii, wykorzystują roztargnienie zwiedzających Rzym.

Przewodnik po Rzymie Jowita Ludwikiewicz informuje że pewne zmiany nastąpiły też w miejscach odwiedzanych przez turystów. Ze względu na bezpieczeństwo, zwiększono kontrolę przed wejściem do Koloseum i Watykanu. W Watykanie przy wejściu do Bazyliki kontrolowane są nie tylko torby, ale także należy ściągać grube okrycie wierzchnie – kurtki, paski i wszystkie pozostałe „brzęczące” przedmioty. Podobnie, jak na lotniskach. Kontrola jest znacznie bardziej dokładna niż dotychczas. Nie wolno wnosić oczywiście żadnych niebezpiecznych – ostrych narzędzi, jak nożyczki, pilnik do paznokci, scyzoryki itp. To powoduje że nawet teraz w niskim sezonie kolejki do wejścia do Bazyliki św. Piotra są długie więc zanim w nich staniemy musimy uzbrojić się w cierpliwość.

Również przed wejściem do Koloseum  obywają się nieco dokładniejsze kontrole i jest zakaz wnoszenia większych toreb, plecaków i walizek. Więcej na ten temat kliknij tutaj…

Te zwiększone środki ostrożności spowalniają lecz nie utrudniają zwiedzania i podziwiania Rzymu, który w tym okresie, przed sezonie turystycznym, jest mniej zatłoczony i cenowo znacznie bardziej atrakcyjniejszy.