Il Volo koncertuje w Rzymie

Il Volo

Il Volo koncertuje w Rzymie

ll Volo to włoskie pop trio operowe. Obecnie cieszące się niezwykłą popularnością w Stanach i Europie. Il Volo tworzy trójka utalentowanych młodzieńców. W skład grupy Il Volo wchodzi Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble. Po wygranej na Festiwalu Piosenki Włoskiej 2015, Il Volo będzie reprezentować Włochy na Eurowizji 2015 w Wiedniu.

 

Początki.

 

W 2009 roku członkowie Il Volo jako nastolatki występowali w muzycznym programie telewizji włoskiej.
Reżyser Roberto Cenci wpadł na pomysł, aby stworzyć trio podobne do Trzech Tenorów (Placido Domingo, Jose Carreras i Luciano Pavarotti).

 

Kariera.

 

Chłopcy podpisali kontrakt z amerykańskimi producentami muzycznymi i nagrali album jako „The Tryo”. Pod koniec 2010 roku, jego nazwa została zmieniona na „Il Volo” .
Dziś Ci młodzi mężczyźni tworzący Il Volo podbijają nie tylko światowe listy przebojów, ale także serca kobiet. Ujmujące głosy, pięknie melodie i włoskie klimaty zauroczyć mogą każdego.

 

Sanremo i Eurowizja.

 

W walentynkowy wieczór 2015 roku Il Volo wzięli udział w Festiwalu Muzyki Sanremo, zdobywając zwycięstwo. To zapewniło Il Volo reprezentowanie Włoch w Konkursie Piosenki Eurowizji 2015. Włochy są w piątce zwycięzców ubiegłorocznej edycji Eurowizji, więc Il Volo będzie brać udział w wielkim finale konkursu Eurowizji. Festiwal Eurowizji w tym roku odbędzie się w stolicy Austrii, w Wiedniu w dniu 23 maja 2015 roku.

 

Piosenka „Grande amore”.

 

Piosenka „Grande amore” którą zaśpiewało Il Volo i która wygrała Sanremo, została napisana w 2003 roku przez piosenkarza Francesco Boccia. Czekała 12 lat aż stanie się przebojem wyśpiewanym przez Il Volo. Tekst piosenki został zmieniony, ponieważ w oryginalnej wersji odnosi się do śpiewu Serenata, tj. kochanka pod balkonem swej Pani. Il Volo uważało, że to zbyt stary styl dla ich młodego wieku.

 

Koncert w Rzymie.

 

23 i 24 czerwca 2015 roku odbędą się dwa koncerty Il Volo w Auditorium Parco della Musica, Rzym. Ceny biletów około 35 euro. Koncert rozpocznie się o godz. 21.00.

 

* Zdjecie ze strony: http://www.cinquequotidiano.it/tempo-libero/musica/2014/12/19/il-volo-concerto-di-natale-al-senato-eventi-roma/