Jak dojechać z lotniska Ciampino do Rzymu?

Lądujący samolot przy zachodzie słońca

Jak dojechać z lotniska Ciampino do Rzymu?

Transport publiczny

 

Dla wszystkich chcących poruszać się po Rzymie komunikacją miejską polecamy aplikacje Movit. Posiada ona funkcje wyszukiwania najlepszych połączeń oraz pokazuje mapę, na której można śledzić trasę. Moovitściągnij aplikacje.

 

Komunikacja miejska ATAC

 

Po wyjściu z terminalu przyloty, po lewej stronie znajduje się przystanek autobusowych linii miejskich ATAC gdzie zatrzymują się autobusy:

 • numer 520 – dojeżdża do linii metra A – stacja Cinecittà,
 • numer 720 – dojeżdża do linii metra B – stacja Laurentina.

Bilet (BIT100) kosztuje 1,50 euro i jest ważny 100 minut. Upoważnia do jednorazowego skorzystania z metra i dowolnej liczby przejazdów pozostałymi środkami komunikacji miejskiej. Bilet możecie kupić w okienku na lotnisku (otwarte do godz. 20-tej), w automacie na przystanku (trzeba mieć drobne) lub korzystając z aplikacji MyCicero.

Firmy przewozowe

 

Na lotnisku G.B Pastine Ciampino działa kilka firm przewozowych, które dowożą turystów do centrum miasta czyli do głównej stacji kolejowej Termini gdzie krzyżują się dwie linie metra A i B:

 

TAXI

Po wyjściu z terminalu przyloty – po prawej stronie znajduje się postój TAXI. Transfer z lotniska G.B. Pastine Ciampino do centrum Rzymu (obrębu Murów Aureliańskich) wynosi 30 euro. W cenę są wliczone wszelkie opłaty. Dla grupy – już od 2 osób wzwyż – jest to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie transportu z lotniska do miasta.

UWAGA!

 • Większość taksówkarzy nie przyjmuje płatności kartą kredytową.
 • Ze względu na pandemie COVID-19 do taksówki nie może wsiąść więcej niż 2 pasażerów. Jeśli pasażerowie są rodzina mieszkającą pod jednym dachem to może ich wsiąść trójka (miejsce obok kierowcy musi zostać wolne).
 • Nie wszyscy taksówkarze zaparkowani przed terminalem posiadają licencje, należy zwrócić uwagę na to czy podawana cena jest zgodna z oficjalną taryfą.
 • Główne firmy TAXI w Rzymie to:
  • Radio Taxi 06-3570
  • Pronto Taxi 06-6645
 • Istnieje również możliwość zamówienia taksówki poprzez aplikacje FREE NOW lub UBER gdzie opłaty dokonuje się poprzez aplikacje bezpośrednio kartą kredytową:

 

Samochód z kierowcą “NCC – noleggio con conducente” (transfer z szoferem)

Prywatny transfer jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfort i punktualność jak i również dla osób podróżujących z dużym bagażem. Kierowca odbiera Was o ustalonej godzinie bezpośrednio z terminalu. Cena usługi jest uzależniona od godziny przylotu i od ilości osób. Jeśli wybieracie taką formę transportu, skontaktujcie się nami i pomożemy w zamówieniu usługi.