Jak dojechać z lotniska Fiumicino do Rzymu?

Reka z karta pokladowa na lotnisku

Jak dojechać z lotniska Fiumicino do Rzymu?

Transport publiczny

 

Jeśli w Rzymie chcecie poruszać się środkami komunikacji miejskiej to polecamy skorzystanie z darmowej aplikacji – Moovit (ściągnij aplikacje).

 

Firmy przewozowe

 

Na lotnisku Leonardo Da Vinci Fiumicino działa kilka firm przewozowych, które dowożą turystów do centrum miasta, czyli do głównej stacji kolejowej Termini, gdzie krzyżują się dwie linie metra A i B:

 

Pociągi

 

Z lotniska Fiumicino można też dojechać do różnych części Rzymu pociągiem “FM1”. W drodze do miasta ma on kilka przystanków, a są to: Roma Trastevere (Zatybrze), Roma Ostiense (połączenie z linią metra B Piramide), Roma Tuscolana (połączenie z linią metra A Ponte Lungo), Roma Tiburtina (połączenie z linią metra B Tiburtina) i Roma Nomentana. Pociągi jeżdżą z dużą częstotliwością (co 20 minut). Cena biletu: 8 euro od osoby w jedną stronę.

Pociąg “Leonardo Express” to nazwa pociągu odjeżdżającego z lotniska Fiumicino do Dworca Głównego Termini. Pociąg kursuje z częstotliwością co 30 minut. Pierwszy odjazd o godz. 6:36, ostatni o 23:36. Cena biletu: 14 euro w jedną stronę.

Bilety można kupić na stacji kolejowej skąd odjeżdżają pociągi lub drogą internetową na stronie: Thetrainline.

 

TAXI

 

Tuż przy wyjściu z terminalu przyloty znajduje się postój TAXI. Transfer z lotniska Fiumicino do centrum Rzymu (obrębu Murów Aureliańskich) wynosi 48 euro. W cenę są wliczone wszelkie opłaty. Dla grupy – już od 2 osób wzwyż – jest to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie transportu z lotniska do miasta.

UWAGA!

  • Większość taksówkarzy nie przyjmuje płatności kartą kredytową.
  • Ze względu na pandemie COVID-19 do taksówki nie może wsiąść więcej niż 2 pasażerów. Jeśli pasażerowie są rodzina mieszkającą pod jednym dachem to może ich wsiąść trójka (miejsce obok kierowcy musi zostać wolne).
  • Nie wszyscy taksówkarze zaparkowani przed terminalem posiadają licencje, należy zwrócić uwagę na to czy podawana cena jest zgodna z oficjalną taryfą.
  • Istnieje również możliwość zamówienia taksówki poprzez aplikacje FREE NOW lub UBER gdzie opłaty dokonuje się poprzez aplikacje bezpośrednio kartą kredytową:

 

Samochód z kierowcą “NCC – noleggio con conducente” (transfer z szoferem)

Transfer z szoferem jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfort i punktualność jak i również dla osób podróżujących z dużym bagażem. Kierowca odbiera Was o ustalonej godzinie bezpośrednio z terminalu. Cena usługi jest uzależniona od godziny przylotu i od ilości osób. My polecamy skorzystanie z usług polskiego przewoźnika Dorian Taxi Rzym.