Jak przemieszczać się po Rzymie? Alternatywne środki transportu

Jak przemieszczać się po Rzymie? Alternatywne środki transportu

Na pieszo

 

To jest najlepszy sposób poznawania i odkrywania miasta historycznej części Rzymu, bo chociaż jest ono rozległe, to jednak najistotniejsze atrakcje turystyczne są położone blisko siebie. W celu sprawnego zwiedzania najlepiej wyposażyć się w mapę lub skorzystać z usług licencjonowanego przewodnika. Zerknij na naszą ofertę zwiedzania Rzymu.

 

Na rowerze lub na Vespie

 

Chociaż w Rzymie działa wiele wypożyczalni rowerów to jednak rower nie jest najlepszym pojazdem do zwiedzania. W centrum brakuje tras rowerowych a zatłoczone i ruchliwe ulice Rzymu nie dają nam komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Jeśli jednak ktoś z Was zdecyduje się na taki sposób zwiedzania to polecamy następujące wypożyczalnie:

  • Bici e Baci
  • Top Bike
  • Bike sharing: Poprzez aplikacje Lime – Jump, możecie wynająć takie czerwone rowery, których niegdyś było 700 rozsianych po Rzymie niestety w ostatnich latach ich liczba znacznie zmalała. Koszt: 0,50 centów przy odblokowaniu i 0,20 euro centów za minutę. UWAGA: zaczynamy płacić od momentu zamówienia pojazdu.

 

Na hulajnodze.

 

Od niedawna w Rzymie pojawiły się elektryczne hulajnogi które robią furorę wśród najmłodszych i nie tylko. Aby z nich skorzystać należy sięgnąć po aplikacje: Lime Mobility.

 

Meleksem

 

Dla osób chętnych zwiedzić Wieczne miasto w wygodny sposób jest możliwość wynajęcia meleksa. Tego rodzaju zwiedzanie jest idealne dla turystów z małymi pociechami i osobami starszymi które nie mogą dużo chodzić. Rzymskie wakacje oferują zwiedzanie Rzymu meleksem. Więcej informacji na temat tego niekonwencjonalnego zwiedzania z przewodnikiem znajdziecie tutaj – Meleksem przez Rzym.