Lotnisko Fiumicino – Wenecja pociągiem

Lotnisko Fiumicino – Wenecja pociągiem

Lotnisko Fiumicino – Wenecja pociągiem. Szybki pociąg już obsługuje pasażerów z lotniska Leonardo da Vinci w Rzymie na trasie do Wenecji. Pociąg rozpoczął kursowanie od 14 grudnia. Jest to realizacja w ramach planów na rzecz integracji lotniska FCO z siecią kolejową i rozwojem turystyki Włoch.

Aeroporti di Roma (ADR) uważa, że nowe połączenie kolejowe zwiększy ruch na lotnisku. Pasażerowie przylatujący do Rzymu chcący dostać się do Florencji lub Wenecji nie będą już tracić czasu na przesiadkę na stacji Termini.

Od 14 grudnia dwa szybkie pociągi Frecciargento pojawią się między FCO Florencją i Wenecją. Podróż do Wenecji będzie trwać ponad cztery godziny. Przystanki na tej trasie to Florencja (2h i 14 min), Bolonia (2 godz i 59 min) i Padwa (3h 57min). Istnieją również rozmowy mające na celu rozszerzenie usługi do Mediolanu.

Pociągi na Fiumicino odjazdy mają o godz: 11:08 i 15:08, a odjazdy z Wenecji na Fiumicino o 05:40 i 09:25.

Projekt jest połączonym wysiłkiem między regionem Lacjum, ADR, Trenitalia i Rzymu. ADR powiedział, że konsultacje z ponad 100 liniami lotniczymi działającymi na FCO i że przewoźnicy z Azji, obu Ameryk i Bliskiego Wschodu, które stanowią 15 procent całkowitego ruchu, wykazały szczególne zainteresowanie tą inicjatywą.

Model pociągu Frecciargento jest używany zamiast bardzo szybkich pociągów Frecciarossa, które mogą podróżować tylko na sieci najwyższej prędkości. Istniejące tory wokół Rzymu wymagają modernizacji, aby umożliwić Frecciarossa, by połączyć się FCO.

Obecne połączenia kolejowe oferują inne też opcje dla pasażerów przybywajacych na lotnisko Fiumicino. Chących używać Rzym jako transfer dalszej podróży to Express Leonardo.

Non stop kursuje ten express, odjeżdżając co pół godziny i kosztuje 14 € od osoby. Podróż trwa 20 minut z Lotniska na Termini, ale na Termini istnieją znaczne odległości miedzy 24 platformami, które mogą sprawiać problemy osobom z ciężkim bagażem.

Inną jak i rownież tańszą opcją i są wolniejsze linie FL1 Orte / Fara Sabina, które nie zatrzymują się na stacji Termini, na stacjach Tiburtina, Tuscolana, Ostiense lub Trastevere, gdzie istnieje kilka połączeń kolejowych z resztą Włoch. Czas podróży między lotniskiem i Tiburtiną to około 50 minut.

Więcej na ten temat na stronie Trenitalia…kliknij tutaj.

*Zdjęcie ze strony www.trenitalia.com