Bernini i Borromini geniusze baroku

Idealna trasa dla

Koneserów sztuki i miłośników architektury, którzy chcą podążyć śladem wielkich osobowości i stworzonych przez nich dzieł.

Główne atrakcje na trasie

  • Ekstaza św. Teresy
  • Fontanna Trytona
  • Kościół św. Karola Boromeusza
  • Kościół św. Andrzeja na Kwirynale
  • Komnaty św. Stanisława Kostki
  • Panteon
  • Plac Navona

Szczegóły

Start: 9.00

Czas zwiedzania: 3 godziny

Miejsce spotkania: Na skrzyżowaniu piazza della Repubblica i via Nazionale, przy wyjściu z metra A stacja Repubblica. Na życzenie, przewodnik może odebrać Was z hotelu.

Ważne informacje: ta trasa prowadzi przez miejsca święte dla chrześcijan, w których jest wymagany następujący strój; zakryte ramiona (wystarczy szal zwieszony na ramionach) i spódnice lub spodenki do kolan. Dowolny rodzaj butów, o ile są wygodne, gdyż na trasie jest dużo chodzenia.

Opis trasy

Bernini kontra Borromini, czyli walka gigantów sztuki barokowej. Bernini był utalentowanym rzeźbiarzem i architektem z niepohamowaną ambicją i dużą charyzmą. Jego dzieła budzą zachwyt doskonałością wykonania i tym czymś, co potrafią z twardej bryły wydobyć tylko najwięksi  – emocje.

Borromini równie utalentowany przede wszystkim architekt. W przeciwieństwie do Berniniego, Borromini miał trudny charakter, źle znosił krytykę, a jego wybuchy emocji odstraszały potencjalnych klientów.

Artyści poznali się, współpracując przy projekcie Bazyliki św. Piotra. Początki znajomości wróżyły przyjaźń, a nie późniejszą rywalizację.

Jednak tak odmienne osobowości i talenty, nie można było w żaden sposób utrzymać w ryzach i musiała narodzić się zaciekła walka dzięki czemu Rzym stawał się coraz piękniejszy i zyskiwał cuda sztuki architektonicznej i rzeźbiarskiej.

Rezerwacja trasy

Sprawdź dostępność

Trasa obejmuje

Plac Republiki, Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, Plac Barberini, Kościół św. Karola Boromeusza, Kościół św. Andrzeja na Kwirynale, Panteon i Plac Navona.

Mapa

Galeria zdjęć