Starożytny Rzym w małej grupie

Idealna trasa dla

Oszczędnych, a mimo to chętnych odczuć dreszcz emocji przebywania sam na sam z historią sprzed dwóch tysięcy lat i skrywających się w niej tajemnic. Podczas trasy starożytny Rzym zwiedzicie trzy najważniejsze atrakcje turystyczne czyli Koloseum, Forum Romanum i Palatyn.

Główne atrakcje na trasie

  • Koloseum
  • Forum Romanum
  • Kuria
  • Świątynia Westy i Dom Westalek
  • Łuk Tytusa
  • Palatyn
  • Panorama na miasto z panoramicznego tarasu na Palatynie

Szczegóły

Start: 14.00

 

Czas zwiedzania: 3 godziny

 

Miejsce spotkania: Na prawo, tuż przy wyjściu z metra „Linii B” na przystanku „Koloseum”.

 

Bilety wstępu: Wszystkie informacje odnośnie biletów wstępu do Koloseum i na Forum Romanum, kliknij tutaj…

 

Ważne informacjeZwiedzanie odbywa się na zewnątrz dlatego ubiór powinien być odpowiednio przystosowany do aktualnych warunków atmosferycznych. Latem przydatnymi mogą okazać się kapelusz i krem przeciwsłoneczny. Wymagane też jest wygodne obuwie albowiem chodzić będziemy po nierównej nawierzchni.

Opis trasy

Trasę Starożytny Rzym w małej grupie, zaczynamy od zwiedzania Koloseum – amfiteatru wzniesionego przez cesarzy z dynastii Flawiuszów.

 

Tam opowiemy Wam o walkach gladiatorów, starciach z dzikimi zwierzętami i o tym jak w Koloseum odbywały się „Naumachiae” , czyli inscenizowane bitwy morskie. W celu ich odbycia amfiteatr napełniany był wodą, po niej plywały okręty a ich zalogi – składające się z jeńców wojennych lub przestępców – toczyły ze sobą prawdziwe walki na śmierc i życie.

 

Po odwiedzeniu Koloseum udamy się na Forum Romanum – najstarszy plac miejski w Rzymie.

 

W czasach starożytnych Forum Romanum pełniło wieloraką rolę społeczną w tym: polityczną, religijną, administracyjną i handlową. Tutaj nie było podziałów. Senatorowie i kapłani mieszali się z plebsem; głośne okrzyki sprzedawców mieszały się z jękiem niewolników dźwigających lektyki swoich panów; a polemiki tychże mieszały się z rykiem zarzynanych zwierząt ofiarnych. Do dziś jeśli się dobrze wsłuchać i natężyć wyobraźnię to można jeszcze usłyszeć te odgłosy.

 

Zwiedzanie zakończymy w miejscu gdzie narodził się Rzym, czyli na Wzgórzu Palatyńskim.

 

Stojąc na nim, na tej samej ziemi, na której Romulus zakreślił granice pierwszego miasta „Roma Quadrata” będziemy mogli podziwiać współczesną stolicę Italii.

Rezerwacja trasy

Sprawdź dostępność

Trasa obejmuje

Koloseum, Forum Romanum i Palatyn.

Mapa

Galeria zdjęć