Zatybrze i Villa Farnesina

Idealna trasa dla

Tych którzy chcą lepiej poznać jedną z najbardziej malowniczych i tajemniczych dzielnic Rzymu – Zatybrze.

Główne atrakcje na trasie

  • Villa Farnesina
  • Galatea Rafela
  • Sala perspektyw Peruzziego
  • Malownicze uliczki Zatybrza
  • Bazylika Matki Boskiej na Zatybrzu
  • Wyspa Tyberyjska
  • Ghetto Żydowskie

Szczegóły

Start: 9.00

Czas zwiedzania: 3 godziny

Miejsce spotkania: Piazza Trilussa, przy fontannie. Na życzenie, przewodnik może odebrać Was z hotelu.

Bilety:

Villa Farnesina 10 euro dorośli, 9 euro emeryci z UE po 65 roku życia, 7 euro dzieci Z UE od 10 do 18 roku życia, gratis dzieci do 10 roku życia. Kliknij tutaj po więcej informacji…

Ważne informacje:

Opis trasy

Trasa poza standardowym szlakiem, którą zaczynamy od malowniczej Villi zamożnego Augustyna Chigiego. To prawdziwy skarb renesansu, w którego wnętrzu możemy podziwiać freski Rafaela.

Augustyn Chigi w XV wieku był najzamożniejszym człowiekiem świata, bankierem papieży. Oprócz tego, był niesamowicie wykształconym człowiekiem, miłośnikiem sztuki, muzyki i piękna.

Na Zatybrzu wzniósł pałac, którego ściany udekorowali freskami najsłynniejsi artyści renesansu: Rafael, Peruzzi, Sabestiano del Piombo i Sodoma. Tutaj Augustyn gościł papieży, kardynałów i innych dostojników rzymskiej arystokracji. Podczas przyjęć goście jedli na złotych półmiskach, które później wrzucali do Tybru.

Podczas naszego spaceru będziemy mijać malownicze uliczki, przytulne knajpki, urokliwe zakątki i m.in dom faworyty Rafaela. Zobaczymy także kapiące złotem wczesnochrześcijańskie bazyliki i dojdziemy do jedynej wyspy na Tybrze. Starożytnym mostem Cestio dojdziemy na wyspę, a spacer zakończymy w Getcie Żydowskim.

Rezerwacja trasy

Zarezerwuj teraz

Trasa obejmuje

Villa Farnesina, Zatybrze, Wyspa Tyberyjska i Ghetto.

Mapa

Galeria zdjęć