Rzym w ogniu światła

Rzym w ogniu światła

 

Rzym  jak  nigdy dotąd rozbłyśnie na te święta tysiącem świateł.150 rocznica zjednoczenia Italii, a także 50 lat istnienia jednego z największych portów lotniczych we Włoszech, stworzyły pomysł zamnienienia Rzymu w jaśniejący punkt na mapie świata. Roma niczym port lotniczy ma witać, zachwycać mieszkańców i gości przybywających w tym wyjątkowym okresie w stolicy Włoch.

 

Projekt „Roma si mette in luce” został przedstawiony  na Moscow Week Design, w Londynie na Światowych Targach Turystycznych i Nowym Jorku na Rockefeller Center dla promocji Rzymu do wspierania inicjatyw na Boże Narodzenie 2011.

Inauguracja wydarzenia odbyła się na początku grudnia na Porcie Lotniczym imienia wielkiego artysty renesansu. Lotnisko Fiumicino rocznie przyjmuje 36 mln pasażerów i obsługiwane jest przez 110 przewoźników lotniczych.

Następny krok w uruchomianiu wielkiego rozświetlania miasta – należał do burmistrza Rzymu Gianni Alemanno, który włączył światła na 18 metrowej choince w centrum miasta na  Piazza Venezia za pomocą iPada.

I tak w planach do Świat Bozego Narodzenia zabłysną światłami  najważniejsze miejsca Centrum Historycznego.

Nad główną ulicą Rzymu via dell Corso już rozciagą się trójkolorowa wstęga w barwach narodowych Włoch. Od Piazza Venezia do Piazza del Popolo zachwyca sznur  trójbarwnego świtła o długości 1,6 km!

„Roma si mette in luce”jest zamierzeniem opartym na 3.0 Web technoligii. Do 8 stycznia tysiące gorących i zimnych diod LED białych i kolorowych tworzyć będzie foto-wibracje w różnych częściach centrum. Gigantyczne ekrany projektorów „rozszerzajacych rzeczywistość”, bedą kąpać w swym świetle przechodniów.

Via Condotti aż do Schodów Hiszpańskich będzie błyszczeć w świetlnych refleksach, między którymi pojawi się Śnieżka z bajkowych snów.

Z pewnością Wieczne Miasto zapłonie w tym roku niezykłym czarem bożonarodzeniowej atmosfery i magii świąt. A przybwającym gościom, a także mieszkańcom pozostawi w pamięci iskierki nadziei  i radości na przyszły 2012 rok.