Świąteczny koncert Rzym

Świąteczny koncert Rzym

Świąteczny koncert Rzym

Przewodnik po Rzymie Jowita Ludwikiewicz poleca świąteczny koncert Rzym zorganizowany przez Watykan odbędzie się 13 grudnia. Świąteczny koncert Rzym transmitowany będzie również przez telewizję. Koncert świąteczny ma charakter charytatywny i jego celem w tym roku jest zebranie funduszy dla peruwiańskiej dzielnicy nędzy, by zapewnić opiekę dzieciom zatrutym ołowiem.

Gwiazdą świątecznego koncertu, który odbedzie się w Auditorium Conciliazione, będzie amerykańska piosenkarka Patti Smith. Wniosła ona do punk rocka feministyczny i intelektualny punkt widzenia. Uważa się ją za jedną z najważniejszych kobiet w historii rocka. Jest ona „fanką” papieża Franciszka i spotkał się z nowo wybranym papieżem w kwietniu 2013 podczas Festiwalu w Auditorium Parco della Musica.

W 22 edycji świątecznego koncertu przygotowanego przez Watykan wystąpi też francuski DJ Bob Sinclair, angielski muzyk Steve Edwards i zakonnica Suor Cristina, która wygrała tegoroczny Voice of Italy. Swój udział zapowiedzieli też Steve Edwards, CeCe Rogers, Renzo Arbore, Alessandra Amoroso, Sugarpie & Candymen, Imany, Winx Club, Mariella Nava, Alicja Mondia, Ronda.
Włoską Orkiestrę Symfoniczną prowadzi dyrygent Renato Serio. A także na scenie pojawią się znakomite chóry: David Bratton Gospel Choir, Art Academy Voice i Chór Dziecięcy Opery w Rzymie pod dyrekcją Maestro Sciutto. Koncert będzie transmitowany przez telewizję włoską w Wigilię.

Jak co roku, świąteczny koncert „Concerto di Natale” rozpocznie apel o solidarność i przeznaczenie środków Fundacji Don Bosco Worldwide na pomoc potrzebującym.

W tym roku fundacja charytatywna zapewni fundusze na projekty edukacyjne i środowiskowe w peruwiańskiej dzielnicy nędzy Puerto Nuevo w Limie. Project zwany „Niños De Plomo” (Ołowiane dzieci) ma na celu wsparcie w nauce, rozwoju edukacji wśród dzieci i młodzieży z peruwiańskich slumsów. Dzieci są zatrute ołowiem z powodu zanieczyszczenia środowiska wywołanego składowaniem i przewożeniem tego metalu do pobliskiego portu.

Świąteczny koncert „Concerto di Natale” wymyślony przez Stefanii Scorpio, to wielkie wydarzenie muzyczne, łączące artystów muzyki pop w wyjątkowym celu jakim jest pomoc i celebracja Bożego Narodzenia.

Ceny biletów w z racji swego charytatywnego celu wahają się od 250 do 75 euro.