Watykan oferuje otwarte bilety z powodu koronawirusa

Watykan oferuje otwarte bilety z powodu koronawirusa

Otwarte bilety do Muzeów Watykańskich

Jeśli zakupiłeś bilety do Muzeów Watykańskich, a z powodu pandemii COVID-19 rezygnujesz z przyjazdu do Rzymu, to Muzea Watykańskie dają Ci możliwość zmiany terminu rezerwacji. Wcześniej zakupione bilety można przerejestrować na każdą inną datę do końca 2020 roku. Poniżej przedstawiamy wskazówki i instrukcje jak to zrobić.

 

Otwarte bilety krok po kroku

 

Otwarte bilety można uzyskać pisząc maila do Muzeów Watykańskich. W mailu można poprosić aby wcześniej zakupione bilety wstępu na 2020 rok zostały zamienione w tak zwane  „otwarte bilety”, czyli takie bez konkretnie określonej daty użytku. Uwaga: większych rezerwacji nie można dzielić na kilka mniejszych! Czyli jeśli masz rezerwację dla na przykład 8 osób, nie będziesz mógł jej zamienić na dwie rezerwacje dla 4 osób.

Żeby uzyskać „otwarte bilety” wystarczy napisać maila pod adres info.musei@scv.va w temacie trzeba napisać :

 

Request to convert An ordinary entrance ticket to an open ticket.

Dott.ssa Raffaella Pasqualucci

Ufficio Servizi e Rapporti con il Pubblico

Musei Vaticani

 

W treści maila należy poprosić o zmianę rezerwacji, podając:

  • Numer rezerwacji (numer znajduje się u góry po lewej stronie) np.: Visita: 4074/2019-16;
  • Datę rezerwacji (ważne, żeby data była wcześniejsza niż data, w której wysyłamy maila): np. 20 Marzec 2020;
  • Liczbę osób dla których została zrobiona rezerwacja na przykład 8

 

Uzyskanie odpowiedzi od Muzeów Watykańskich może trochę potrwać, szczególnie w tym okresie kiedy tysiące turystów i biur turystycznych do nich piszą. Tak tez bądźcie cierpliwi i napewno uda się Wam uzyskać zmianę rezerwacji.

 

Jak uzyskać bilety na nową datę

 

Po zniesieniu ograniczeń przemieszczania się po Europie,  kiedy już będziecie pewni Waszej nowej daty przyjazdu do Rzymu, musicie ponownie napisać maila pod ten wyżej umieszczony adres, aby Muzea Watykańskie mogły  wystawić Wam nowy voucher z nową datą wstępu.

 

Pamiętajcie, że oferta otwartego biletu jest tylko ważna do końca 2020 roku! Więcej informacji na stronie Muzea Watykańskie