Jak przemieszczać się po Rzymie? Samochodem, lecz nie własnym

Jak przemieszczać się po Rzymie? Samochodem, lecz nie własnym

Taksówka

 

Licznik przy tzw.: „trzaśnięciu drzwiami” powinien pokazywać: w dni robocze między godziną 6:00 a 22:00 – 3,00 euro; w dni świąteczne między godziną 6:00 a 22:00 – 4,50 euro a między godziną 22:00 a 6:00 rano – 6,50 euro. Dlatego wsiadając do taksówki warto zwrócić uwagę na licznik i upewnić się czy kierowca skasował go po poprzednim kliencie. Proszę też pamiętać, iż biorąc TAXI z dworca Termini doliczane jest dodatkowo 2 euro oraz 1 euro od każdej sztuki bagażu. Orientacyjny koszt przejazdu z dworca Termini do Watykanu to kwota w granicach od 15 – 20 euro, w dni robocze, w godzinach od 6:00 – 22:00.

 

UWAGA:

 

  • większość taksówkarzy nie przyjmuje płatności kartą kredytową.
  • ze względu na pandemie COVID-19 do taksówki nie może wsiąść więcej niż 2 pasażerów (miejsce obok taksówkarza pozostaje puste). Jeśli jesteście rodziną i mieszkacie pod jednym dachem to możecie wsiąść to taxi w 3 osobowym składzie.
  • jeśli kierowca poda Państwu cenę, którą uważacie za zbyt wygórowaną, na przykład 50 euro z dworca Termini do Watykanu, to można złożyć reklamację pod warunkiem że podamy nazwę firmy TAXI i numer taksówki – ten znajduje się na zewnątrz bocznych drzwi taksówki, lub numer rejestracyjny pojazdu.
  • wysiadając z taksówki należy dokładnie sprawdzić czy wszystko z niej zabraliście. Zdarza się że klienci w pośpiechu zostawiają w nich, telefony, aparaty fotograficzne itp. Jako ciekawostkę podam, że jeden z moich klientów zostawił w samochodzie bukiet 300 róż. Na pewno żona taksówkarza po jego powrocie do domu musiała się bardzo ucieszyć.

 

Główne firmy TAXI w Rzymie to:

 

Istnieje również możliwość zamówienia taksówki poprzez aplikację FREE NOW lub UBER. Wówczas opłaty dokonuje się poprzez aplikację, bezpośrednio kartą kredytową.
FREE NOW – ściągnij aplikacje.
UBER – ściągnij aplikacje.

 

Z szoferem

 

To najbardziej komfortowa forma poznawania Rzymu. Wynajmując samochód z kierowcą dotrzemy sprawnie i wygodnie do wszystkich ważnych atrakcji. Latem kiedy słupek rtęci w termometrze czasem przekracza 40 stopni Celsjusza poruszanie się klimatyzowanym samochodem jest prawdziwym luksusem a cena wcale nie musi zwalać z nóg. Jeśli jesteście zainteresowani takim sposobem odkrywania Rzymu, to zapraszamy do skontaktowania się z nami i zorganizujemy dla Was tę formę zwiedzania.