O nas

Przewodniczka po Rzymie Jowita Ludwikiewicz
Master sommelier Jowita Ludwikiewicz
Jowita Ludwikiewicz licencjonowany  przewodnik po Rzymie i Master Sommelier wina i oliwy o sobie:

W okolicznościach niezależnych ode mnie wędrowałam po świecie, żeby ostatecznie już z własnego wyboru osiedlić się w stolicy Włoch.

Do dziś pamiętam emocje kiedy po raz pierwszy ujrzałam Rzym. Oszołomienie potęgą Panteonu, od którego ścian jak echo, odbijały się wspomnienia imperialnej wielkości Rzymu. Zauroczenie niepowtarzalną atmosferą Piazza Navona. Radość spędzania czasu przy Fontannie di Trevi i przyglądanie się turystom wrzucającym do niej monety aby mieć nadzieję ponownego przybycia do Wiecznego Miasta. Wtedy to zapragnęłam poznać każdy kawałek tego miasta, odkryć wszystkie jego sekrety i na zawsze związać swoje życie z Rzymem.

Po latach odkrywania niezwykłych miejsc w Rzymie, po przeczytaniu setek książek, ukończeniu wielu specjalistycznych kursów dla przewodników, moja pasja stała się moim zawodem i tak zostałam pełnym profesjonalistą i licencjonowanym przewodnikiem po Rzymie.

Kolejną moją pasją, która w ostatnich latach przerodziła się w drugą profesję, to wino. W roku 2017 roku zdobyłam kwalifikacje Master Sommeliera z zakresu wina i oliwy i to dzięki tym kwalifikacjom, we wrześniu 2018 roku zostałam zaproszona, jako specjalista, do niezwykle popularnego programu włoskiej Telewizji RAI 1, „La prova del cuoco”, w którym dokonywałam oceny jakości win, sugerowałam jakie wina należy spożywać do tradycyjnych, włoskich potraw i z których regionów Włoch poszczególne rodzaje win pochodzą. Włochy to bowiem kraj, w którym uprawia się ponad 500 szczepów winogron; kraj, w którym enolodzy wytwarzają z dojrzałych gron tych owoców różnorodne wina; wreszcie kraj, gdzie każdy region szczyci się swoimi, odmiennym białymi, różowymi czy czerwonymi trunkami o niepowtarzalnych smakach i odmiennych aromatach; i jak tutaj nie można było nie zapałać miłością do tego wyjątkowego daru Bogów?

Wyrazy uznania jakie otrzymałam po programie, dało mi, jako Polce, dużo osobistej satysfakcji i przysporzyło wielu nowych włoskich przyjaciół  sympatyków. Jednocześnie zainspirowało mnie to do przygotowania specjalnej oferty turystycznej, którą możecie odnaleźć w naszej ofercie, w rozdziale nazwanym przez nas  „Trasy dla podniebienia”.

Odkryj naszą ofertę
Iwona Chmielewska licencjonowany przewodnik po Rzymie i historyk sztuki o sobie:

Nazywam się Iwona Chmielewska. Od wielu lat mieszkam w Rzymie. Jestem licencjonowanym przewodnikiem po Rzymie i prowincji oraz pilotem wycieczek.

Ukończyłam studia o kierunku historyczno-archeologicznym na Uniwersytecie Tor Vergata w Rzymie. Historia, archeologia oraz historia sztuki to moje wielkie pasje!

Jako przewodnik mogę podzielić się moimi zainteresowaniami z osobami odwiedzającymi Italię. Kiedy wiele lat temu przyjechałam do Rzymu, wrzucając pieniążek do Fontanny di Trevi, marzyłam, żeby tu powrócić. Oczywiście wróciłam, ale przyrzekłam sobie tym razem, że nie wyjadę, dopóki nie poznam Rzymu „całkowicie”. Jestem tu nadal i odkrywam tajemnice Rzymu, ale przed turystami.

Dołącz do grupy
Przewodniczka po Rzymie Iwona Chmielewska
Joanna Mazur dziennikarka i redaktorka naszego bloga o sobie:

Nazywam się Joanna Mazur i od kilku lat mam szczęście przebywać i uczestniczyć w życiu niezwykłego rzymskiego miasta, a także spełniać swoje zawodowe ambicje. Z wykształcenia jestem dziennikarzem, filologiem polskim i nauczycielem języka polskiego jako obcego.

W blogu na stronach „Rzymskich Wakacji” staram się przekazywać przede wszystkim wiadomości, spostrzeżenia i obserwacje na temat rzymskiej współczesności. Chcę, żebyście mieli wgląd w najważniejsze wydarzenia w Rzymie, ale też i przydatne informacje dla odwiedzających to wyjątkowe miejsce. Mam nadzieję, że odnajdziecie tu Rzym w jego urokach, mentalności, a także historii i poczujecie chęć odkrywania tego cudownego miasta z nami!

Rzym jest miastem nieskończonych możliwości, a „Rzymskie Wakacje” są sposobem na ich realizację. Jowita Ludwikiewicz, Iwona Chmielewska i Joanna Mazur zapraszają do spełnienia Waszych marzeń poprzez „Rzymskie Wakacje”.

Odwiedź naszego bloga