Starożytny Rzym z przewodnikiem

Idealna trasa dla

Tych co chcą poznać niezwykła historię starożytnego Rzymu z jego najważniejszymi antycznymi obiektami – Koloseum i Forum Romanum.

Główne atrakcje na trasie

  • Koloseum
  • Łuk Konstantyna
  • Palatyn
  • Domus Augustana
  • Circo Massimo
  • Forum Romanum
  • Łuk Tytusa
  • Świątynia Westalek

Szczegóły

 

Start: Zależy od dostępności biletów wstępu do Koloseum

Czas zwiedzania: 3 godziny

Miejsce spotkania: Na via dei Fori Imperiali, przed wyjściem z Metra B stacja Colosseo. Na życzenie, przewodnik może odebrać Was z hotelu.

Bilety wstępu do Koloseum i na Forum Romanum: Kliknij tutaj aby kupić bilety do Koloseum i na Forum…

Ważne informacje: Zwiedzanie odbywa się na zewnątrz, ubiór powinien być adekwatny do warunków klimatycznych; latem niezbędny jest kapelusz i krem przeciwsłoneczny. Są wymagane wygodne buty, ponieważ będziemy chodzić po nierównej nawierzchni.

Opis trasy

Starożytny Rzym z przewodnikiem to prawdziwa podróż w czasie, podczas której zapoznacie się z bogatą przeszłością Rzymu. Na forum pójdziecie śladami żołnierzy legionów wracających z triumfalnych podbojów, usłyszycie senatorów, patrycjuszy, cesarzy, kapłanów odwiedzając najsłynniejsze zabytki stolicy Imperium, takie jak Koloseum czy Forum Romanum.

Koloseum – Amfiteatr Flawiuszy, w czasach Cesarstwa służyło jako arena popularnych igrzysk, w tym krwawych i okrutnych walk gladiatorów. Koloseum jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w świecie  symboli potęgi Cesarstwa Rzymskiego, a obecnie stolicy Włoch.

Trasa Starożytny Rzym z przewodnikiem poprowadzi nas również na Palatyn który z kolei jest wzgórzem skąd wywodzi się historia starożytnego Rzymu. To tutaj wzburzone fale Tybru wyrzuciły na brzeg koszyk z bliźniętami Remusem i Romulusem i którymi zaopiekowała się wilczyca – obecny symbol Rzymu. To tutaj, na tym wzgórzu Romulus zabił brata Remusa i zakreślając – na wzgórzu – obszar swojego władztwa zapoczątkował rozwój Rzymu i wielkiej historii tego miasta. Od królestwa, przez republikę, cesarstwo, papiestwo aż do współczesnej stolicy Włoch, stolicy chrześcijaństwa i stolicy światowej turystyki.

Z Palatynu rozciąga się wspaniały widok na Forum Romanum, czyli centrum starożytnego miasta. Miejsce spotkań Senatu, tryumfalnych powrotów cesarzy z wypraw wojennych i wreszcie centrum Imperium, do którego prowadziły wszystkie drogi – znanego ówczesnym mieszkańcom Rzymu – świata.

Rezerwacja trasy

Sprawdź dostępność

Trasa obejmuje

Koloseum, Palatyn i Forum Romanum.

Mapa

Galeria zdjęć