Tivoli z przewodnikiem

Idealna trasa dla

Pasjonatów archeologii, architektury, spektakularnych widoków,  ogrodów i podróży poza Rzym.

Główne atrakcje na trasie

  • Villa Adriana, starożytny pałac cesarza Hadriana
  • Pecile
  • Duże Termy
  • Małe Termy
  • Canopo
  • Villa D’Este, pałac Kardynała Hippolita II D’Este
  • Fontanna Neptuna
  • Fontanna Rzymu
  • Fontanna dell’Ovato

Szczegóły

Start: Godzinę ustalimy przy zamawianiu.

Czas zwiedzania: 6 godzin wraz z dojazdem.

Miejsce spotkania:  Aby dojechać do Tivoli trzeba wynająć samochód z kierowcą, cena do ustalenia mailowo. Przewodnik z kierowcą podjadą po Was do hotelu.

Bilety:

Villa Hadriana 10 euro dorośli, 2 euro dzieci do 18 roku życia. W trakcie trwających wystaw cena biletów może ulec zmianie. Kliknij tutaj po więcej informacji…

Villa D’Este 10 euro dorośli, 2 euro dzieci z UE do 18 roku życia. W trakcie trwających wystaw cena biletów może ulec zmianie. Kliknij tutaj po więcej informacji…

Ważne informacje: zwiedzanie odbywa się na zewnątrz i ubiór powinien być odpowiedni do warunków klimatycznych; latem niezbędny kapelusz i krem przeciwsłoneczny. Są wymagane wygodne buty, ponieważ będziemy chodzić po nierównej nawierzchni.

Opis trasy

Tivoli – Stojąc u podnóża Wzgórz Tyburtyńskich, będących jednym ze źródeł zaopatrujących Rzym w trawertyn, rozpoczynamy naszą wycieczkę od ruin Willi Hadriana. Miejsce to w czasach antycznych budziło zachwyt i podziw. Villa została wybudowana na zlecenie Hadriana między 118 a 134 rokiem n.e., aby przypominała najwspanialsze momenty panowania cesarza; dokumentowała jego niezliczone wyprawy i podróże po Imperium oraz utrwalała jego chwałę poprzez – wybudowane przez niego lub dla niego – liczne budowle i monumenty.

Po odwiedzeniu Wilii Hadriana wycieczkę kontynuujemy do rezydencji kardynała Hipolita D’Este, znanej jako Villa D’Este w Tivoli. Dzięki freskom pałac ten jest jednym z najpiękniejszych obiektów renesansu. Posiadłość składa się z równie wspaniałego parku cieszącego się niezliczoną ilością fontann, umiejscowionych w sercu przepięknych ogrodów, co tworzy prawdziwą symfonię rzeźbionych kamieni i promieni słonecznych przebijających się przez zieleń drzew oraz szumu kaskad wodnych spływających bezpośrednio z rzeki Aniene.

Rezerwacja trasy

Sprawdź dostępność

Trasa obejmuje

Villa Adriana i Villa D’Este.

Mapa

Galeria zdjęć