Wino i rzymskie fontanny

Idealna trasa dla

Osób chętnych do odbycia spaceru po urokliwym centrum historycznym z przerwami na degustację włoskich win. Podczas spaceru będziemy degustować 4 włoskie wina przegryzając to drobnymi przekąskami.

Główne atrakcje na trasie

  • Degustacja wina musującego przy Schodach Hiszpańskich
  • Kieliszek aromatycznego białego wina przy Fontannie di Trevi
  • Czerwone, aksamitne wino przy placu Navona
  • Wielki finał przy Panteonie

Szczegóły

Start: 18.00

Czas zwiedzania: 3 godziny

Miejsce spotkania: Pod obeliskiem na szczycie Schodów Hiszpańskich. Na życzenie, przewodnik może odebrać Was z hotelu.

Ważne informacje: Proszę założyć wygodne buty.

Opis trasy

Wino i fontanny to przechadzka, którą rozpoczynamy przy Hiszpańskich Schodach. W tutejszych kawiarniach artyści od wieków spotykali się przy kieliszku wina w poszukiwaniu natchnienia. My podążymy ich śladami, degustując najbardziej wytworne włoskie wina!

Następnym punktem przechadzki będzie Fontanna di Trevi uwieczniona w filmie Felliniego „La Dolce Vita”. W pobliżu tej najsłynniejszej rzymskiej fontanny będziemy degustować wino bogate w aromaty i smaki.

Dalej, pójdziemy na słynny Plac Navona, po to by na nim – zbudowanym na ruinach starożytnego stadionu – odkryć malowniczą atmosferę Wiecznego miasta. Popijając czerwone, gęste wino, będziemy mieli możliwość delektować się  jego wyrazistym smakiem oraz wyjątkowością miejsca i chwili.

Naszą trasę zakończymy przy Panteonie – najważniejszej świątyni antycznego świata. Harmonia architektury sprzed prawie 2000 tysięcy lat idealnie będzie współgrać z serwowanym tutaj winem, którego nazwa wywodzi się od imienia starożytnego boga Rzymian.

Rezerwacja trasy

Sprawdź dostępność

Trasa obejmuje

Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Plac Navona i Panteon.

Mapa

Galeria zdjęć