Formuła E w Rzymie

Formuła E w Rzymie

Formuła E nareszcie w Rzymie!

 

Formuła E to nowa seria wyścigów aut o napędzie elektrycznym. Pierwsza edycja imprezy ma odbyć się 14 kwietnia 2018 roku w Rzymie pod patronatem Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), a kierowcy walczyć będą o tytuł mistrza świata.

 

Gdzie? W dzielnicy EUR.

 

Rywalizacja nie będzie odbywać się na torze, tak jak jest to np. w F1, ale trasy będą wytyczone na ulicach miast. Prawie trzykilometrowa trasa ustalona na wyścig w Rzymie została wytyczona w zachodniej dzielnicy EUR. Z tego tytułu w nowym centrum kongresowym „La Nuvola di Fuksas” zostanie zorganizowany tak zwany E-Village gdzie będzie można poznać pilotow, posłuchać muzyki i coś dobrego zjeść.

 

Elektryczny napęd.

 

Samochody z elektrycznym napędem nie emitują spalin, są dużo mniej hałaśliwe niż obecne maszyny i są zasilane przez akumulatory na litowo-żeliwnych bateriach. Samochód na pełnych obrotach może jednak działać zaledwie 25 minut, co oznacza, kierowcy muszą zmieniać sprzęt mniej więcej w połowie wyścigu. Osiągana prędkość to 250 km na godzinę, a przyspieszenie do 60 km w ciągu trzech sekund.

Mistrzostwa Formuła E mają na celu wyciągnąć zawodników z tradycyjnych zespołów F1, elektrycznych firm samochodowych i marek globalnych.

Ta spektakularna seria wyścigów ma dać ludziom wiele radości, ale także pokazać nowe możliwości w dziedzinie motoryzacji. Promować mają czystą energię i mobilność, a przede wszystkim wzbudzać zainteresowanie nową formą napędu samochodowego.

Formuła E więcej informacji kliknij tutaj…