Forum Augusta letnie przedstawienia

Forum Augusta letnie przedstawienia

Forum Augusta letnie przedstawienia

Forum Augusta letnie przedstawienia.

 

Od 24 kwietnia 2015 roku wznowiono podróż po starożytnym Rzymie na Forum Augusta. Świetlne przedstawienia na Forum Romanum przygotował Piero Angela i Paco Lanciano.

 

Forum Augusta w świetle.

 

W zeszłym roku przedstawienie na Forum Augusta zgromadziło rekordowe ilości widzów -110 tysięcy z całego świata. Więc w tym roku jest BIS! Przedstawienie doskonale pobudza wyobraźnię nie tylko dorosłych, ale i dzieci.

Wirtualne rekonstrukcje ożywiają kamienie i przywracają dawną świetność budowli. W samym sercu dawnego Forum, zobaczyć można i posłuchać historię antycznego świata.

 

Nowe części Forum w oświetleniu.

 

Od 25 kwietnia reflektory ponownie wskrzeszą Forum Augusta, ale także światło padnie na Forum Cezara. Szlak wędrówki rozszerza się i sięga początków dynastii julijsko-klaudyjskiej oraz wczesnych czasów Imperium.

 

Technika na Forum.

 

Podczas tegorocznych przedstawień będą wykorzystywane, jak w poprzedniej edycji najnowocześniejsze, cyfrowe technologie. Dzięki ich zastosowaniu, będzie można zrekonstruować na moment pozostałości archeologicznych części Forum Augusta jak budynki i kolumny. Piero Angela i Paco Lanciano są mistrzami w kreowaniu i odtwarzaniu historii i ten projekt to potwierdza.

 

Pokazy na Forum Augusta.

 

Co wieczór odbywać się będą pokazy na dwóch Forach. Od 25 kwietnia do 01 listopada: trzy powtórzenia na Forum Augusta o godzinach: 21-22-23. Czas trwania przedstawienia 40 minut. Maksymalnie w pokazie może brać udział 200 osób.

 

Pokazy na Forum Cezara.

 

Spacery po ruinach Forum Cezara odbywać się będzie co 20 minut od 20:30 do 23:50. Ścieżki podzielone są na cztery etapy. Całkowity czas trwania pokazu to 50 minut i maksymalnie może uczestniczyć 50 osób. Publiczność będzie miała dostęp do tunelu pod ulicą Forów Cesarskich, otwartego po raz pierwszy po dokonaniu wykopalisk w ubiegłym wieku.

 

Bilety i tłumaczenia przedstawienia.

 

Pokazy uświetnia narracja Piero Angela wraz ze specjalnymi efektami audio i muzyką. Słuchawki zapewniają tłumaczenie w języku angielskim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim, chińskim i japońskim. Niestety nie ma opracowanej wersji w języku polskim.

Każdy pojedyńczy pokaz kosztuje 15 euro dorośli, 10 ulgowy. Forum Augusta i Cezara to 25 euro dorośli, 17 euro ulgowy. Bilety można kupić na miejscu wydarzenia lub zamowić drogą internetową. Aby dokonać zakupu kliknij tutaj.