Piszą o Nas – Inspirator podróżniczy Rzym

Inspirator podróżniczy Pascal

Piszą o Nas – Inspirator podróżniczy Rzym

Inspirator podróżniczy Rzym – Pascal

 

Niedawno w księgarniach ukazał się nowy Inspirator Podróżniczy o Rzymie wydany przez Pascala. Autorką jest Kamila Kowalska – mieszkająca od wielu lat we Włoszech pasjonatka podroży, której blog „Autostrada del Sole” gorąco polecamy Wam odwiedzić.

 

Najlepsze

 

Inspirator Podróżniczy, przedstawia propozycje na ciekawe i niebanalne zwiedzanie Rzymu. W pierwszym rozdziale pod tytułem „Najlepsze” znajdują się różne ciekawostki dotyczące Wiecznego Miasta, w tym takie jak: polskie ślady, o których to, między innymi, opowiadałyśmy w naszym filmie „Plac Hiszpański: 10 poloników w 10 minut” zamieszczonym przez nas, jakiś czas temu na YouTubie. Ponadto, w rozdziale tym znajdziecie część pod nazwą „Rzymskie kulinaria”, z której dowiecie się co i gdzie w Rzymie smakuje najlepiej, a także możecie  poznać najlepsze propozycje na aktywny wypoczynek w stolicy Italii.

 

Polecają nas

 

Pozostałe rozdziały opisują poszczególne rejony Rzymu z jego najważniejszymi atrakcjami. Od Placu Weneckiego po Watykan przy okazji zahaczając o okolice Wiecznego Miasta.

 

W rozdziale „Południowy Rzym” autorka przedstawia mniej znane (turystom) rejony, takie jak chociażby nowoczesną dzielnicę EUR, zbudowaną w 1942 roku w związku z mająca się wówczas odbyć w Rzymie  wystawą światową czy okolice starożytnej drogi Apijskiej noszącej nazwę „królowej dróg”, która przetrwała do dzisiaj chociaż zbudowana została jeszcze w czasach Imperium Rzymskiego.

 

Via Appia Antica przebiega przez obszerny park regionalny, w którym można natknąć się na niezliczone ślady z przeszłości w tym tak znamienite jak Katakumby Św. Sebastiana, monumentalny grobowiec Cecylii Metelli czy ruiny „Villa dei Quintili” w której zamordowano cesarza Kommodusa.

 

Jednak nie wszyscy wiedzą, że na terenie parku prowadzone są gospodarstwa rolne, w których uprawiana jest winna latorośl. Jedno z tych gospodarstw należy do księcia Alessandrojacopo Boncompagni-Ludovisi. Dla turystów – smakoszy  i koneserów win – bramy winnicy bywają przez bardzo chętnie otwierane.

 

W przewodniku (na stronie 132) Kamila pisze „Warto połączyć zwiedzanie antycznych skarbów Via Appia Antica z degustacja lokalnych win”.

Trasa „Archeologia i wino”  jest propozycją dla turystów, pasjonatów rzymskiej historii i smakoszy, koneserów win… Po więcej informacji na ten temat autorka radzi zajrzeć na naszą stronę Rzymskie Wakacje. Bardzo dziękujemy Kamili i wydawnictwie Pascal za polecenie a Was zapraszamy do Rzymu i do skorzystania z naszych przepysznych „Tras dla Podniebienia”…

 

Inspirator podróżniczy Rzym: Gdzie go kupić?

 

„Inspirator Podróżniczy Rzym – Pascal” jest już dostępny we wszystkich punktach Empiku jak również online na stronie wydawnictwa…Kliknij tutaj.