Rzym w pigułce w małej grupie

Idealna trasa dla

Oszczędnych a mimo to mogących doświadczyć wszystkiego tego, co Wieczne Miasto ma im do zaoferowania. Podczas trasy Rzym w pigułce zwiedzicie najsłynniejsze zabytki Rzymu i dowiecie się wielu rzeczy, których na próżno szukać i nie sposób znaleźć w żadnych przewodnikach książkowych./span>

Główne atrakcje na trasie

 • Bazylika Św. Piotra
 • Grób Św. JPII
 • Plac Św. Piotra
 • Zamek Św. Anioła
 • Piazza Navona
 • Panteon
 • Schody Hiszpańskie
 • Fontanna di Trevi
 • Piazza Venezia – Plac Wenecki
 • Forum Romanum (z zewnątrz)
 • Koloseum (z zewnątrz)

Szczegóły

Koszt: 50 euro osoby dorosłe, 25 euro dzieci do 15 roku życia, gratis dzieci do 6 roku życia.

Minimalna ilość osób w grupie: aby móc zrealizować wspomniany program (trasę) wymagane jest zebranie co najmniej 6 osobowej grupy. Każda z tych osób będzie musiała wpłacić zaliczkę w wysokości 15 euro od osoby. Po zorganizowaniu takiej grupy (jak zaznaczono wyżej minimalnie 6 osób) do zainteresowanych prześlemy link celem dokonania płatności na wskazane konto. W razie późniejszej rezygnacji ze zwiedzania, zaliczka nie będzie zwracana.

Bilety: Na proponowanej trasie nie ma dodatkowych kosztów w postaci odpłatnych biletów.

Program (trasa) jest realizowany w dniach tygodnia: piątki oraz 29 kwietnia, 1 maja, 2 maja, 4 maja

Start: 8.45

Miejsce spotkania i początek trasy: przy sklepie Galleria San Pietro przy Placu Św. Piotra.

Czas zwiedzania: 7 godziny z przerwami na kawę, pizzę, lody i pamiątki.

Koniec trasy: Koloseum – przystanek „Metro B Colosseo”

Ważne informacje: Trasa obejmuje miejsca święte dla chrześcijan, dlatego wymagany jest odpowiedni strój, to znaczy muszą być zakryte ramiona (wystarczy chustka przewieszona na ramionach) i spódnice lub spodenki do kolan.

Opis trasy

Rzym w pigułce rozpoczynamy od zwiedzania Bazyliki Św. Piotra. To największa katolicka bazylika, wzniesiona na miejscu męczeńskiej śmierci i pochówku (grobie) najbardziej zaufanego ucznia Chrystusa – Szymona, pierwszego apostoła, który uznał Jezusa za Mesjasza, na którym jak na skale (Piotr) Chrystus zbudował swój Kościół.

 

Od strony architektonicznej Bazylika Św. Piotra, w obecnym kształcie, to najokazalsze dzieło okresu rzymskiego renesansu i baroku. Zwiedzając Bazylikę odwiedzimy grób papieża -, Św. Jana Pawła II, będziemy podziwiać kaplicę Piety ze słynną rzeźbą Michała Anioła, baldachim – dzieło Berniniego, obejrzymy grób Św. Piotra, drewniany tron Piotrowy, liczne ołtarze a następnie zejdziemy do grot watykańskich.

 

Po zwiedzeniu Bazyliki nastąpi krótka przerwa na kawę i ewentualnego albo na kupno pamiątek czy dewocjonaliów.

 

Po przerwie, ulicą Pojednania (via della Concilliazione) przejdziemy w stronę zamku Św. Anioła a następnie przechodząc mostem Św. Anioła, udamy się w kierunku Piazza Navona.

 

Piazza Navona przyciąga turystów nie tylko swoimi dziełami architektonicznymi, w tym trzema barokowymi fontannami i szumem wody z nich spływającej jak i zapachem espresso podawanego w pobliskich kawiarniach. To tutaj, na tym placu, nakręcono sceny bardzo wielu filmów…, ale jakich, o tym dowiecie się już podczas zwiedzania.

 

Od Piazza Navona przejdziemy do Panteonu, czyli do najlepiej zachowanej rzymskiej świątyni, pozostawionej w swoim pierwotnym kształcie, mimo późniejszego przekształcenia jej w świątynię chrześcijańską. Budowla ta wzniesiona za czasów cesarza Hadriana zachwyca swoją monumentalną sylwetką i niesamowitą, bo istniejącą od ponad 1900 lat, kopułą.

 

Od Panteonu nasza trasa prowadzi do słynnych Schodów Hiszpańskich. Schody, z umiejscowionym na ich szczycie kościołem Św. Trójcy, Placem Hiszpańskim u ich podstawy, otoczonym ekskluzywnymi butikami najsłynniejszych projektantów mody i fontanną w formie barki, od momentu swego powstania urzekają pięknem i urodą.

Z miejscem tym związane są też dzieje wielu sławnych Polaków. Chcąc się więcej dowiedzieć na ten temat -zapraszamy na YT – Plac Hiszpański: 10 poloników w 10 minut.

 

Nieopodal Placu Hiszpańskiego znajduje się najsłynniejsza fontanna świata, to jest Fontanna di Trevi. To do niej, od wieków, turyści wrzucają pieniążek, symbolicznie gwarantujący powrót (w przyszłości) do Rzymu.

 

Przy Fontannie di Trevi czas na kolejną przerwę. Tym razem po to, aby w klimatyzowanej kawiarni, delektować się przepysznymi lodami bądź zaspokoić głód kawałkiem pizzy.

 

Po przerwie czeka na nas starożytna część miasta, czyli Forum Romanum i Koloseum. To stąd wywodzi się historia Rzymu. To tutaj skupiają się wszystkie drogi prowadzące do niego i to tutaj – słuchając przewodnika – zrozumiemy, dlaczego Rzym nazywany jest Wiecznym Miastem.

Rezerwacja trasy

Sprawdź dostępność

Trasa obejmuje

Zwiedzanie (w korzystnej cenie) najsłynniejszych zabytków Rzymu w towarzystwie licencjonowanego przewodnika.

Mapa

Galeria zdjęć