Rzym w pigułce w małej grupie

Idealna trasa dla

Oszczędnych a mimo to mogących doświadczyć wszystkiego tego, co Wieczne Miasto ma im do zaoferowania. Podczas trasy Rzym w pigułce zwiedzicie najsłynniejsze zabytki Rzymu i dowiecie się wielu rzeczy, których na próżno szukać i nie sposób znaleźć w żadnych przewodnikach książkowych.

Główne atrakcje na trasie

  • Zdjęcie na słynnych schodach Hiszpańskich
  • Fontanna czterech rzek na placu Navona
  • Panteon
  • Wrzucenie pieniążka do Fontanny di Trevi
  • Plac Wenecki
  • Forum Romanum z zewnątrz
  • Koloseum z zewnątrz

Szczegóły

Start: 9.00

Czas zwiedzania: 4 godziny

Miejsce spotkania: Herbaciarnia Babington – po lewej stronie będąc zwróconym twarzą do Schodów Hiszpańskich.

Bilety wstępu: Nie są wymagane bilety wstępu.

Ważne informacje: Na trasie tej zwiedzamy wyżej wymienione zabytki, nie wchodząc do ich wnętrz. Oglądamy je wyłącznie z zewnątrz dlatego ubiór powinien być odpowiednio przystosowany do aktualnych warunków atmosferycznych. Latem przydatnymi mogą okazać się kapelusz i krem przeciwsłoneczny. Wymagane też jest wygodne obuwie albowiem chodzić będziemy po nierównej nawierzchni.

Opis trasy

Rzym w pigułce rozpoczynamy przy słynnych Schodach Hiszpańskich, które faktycznie Hiszpańskimi wcale nie są.

 

Schody, obecnie otoczone ekskluzywnymi butikami najznamienitszych projektantów mody, od momentu powstania urzekają swoim pięknem i urodą. Z tych też względów Schody Hiszpańskie stały się trwałym elementem różnych filmów, których fabuły zahaczały o Rzym. Korzystając z okazji i aby poczuć się trochę jak słynne gwiazdy srebrnego ekranu, będziecie mogli zrobić sobie na Schodach pamiątkowe zdjęcia.

 

Drugim punktem trasy jest Plac Navona.

 

Jest to zachwycająco piękny, barokowy plac zbudowany na ruinach antycznego rzymskiego stadionu. W starożytności na stadionie tym przeprowadzano igrzyska lekkoatletyczne; odnosząc do nich współczesne nazewnictwo.

 

Dalej pójdziemy do Panteonu (trzeci punkt trasy) czyli najlepiej zachowanej, rzymskiej świątyni wszystkich bogów.

 

Wzniesiony za czasów cesarza Hadriana zachwyca swoją monumentalną sylwetką i niesamowitą, bo istniejącą od ponad 1900 lat, kopułą. W kopule tej znajduje się jedyny otwór Panteonu, przez który do jego wnętrza dostaje się światło zewnętrzne. Jest to umieszczony w jej szczycie, w samym jej centrum tzw. „oculus”. W dni pogodne do wnętrza świątyni przez „oculus” wpadają promienie słoneczne a gdy pada, to dostający się do wnętrza świątyni deszcz (zwłaszcza gdy jest obfity) tworzy, niebywały w swoim charakterze, naturalny słup wody przypominający swym kształtem kolumnę.

 

Kolejnym (czwartym) punktem trasy jest Fontanna di Trevi.

 

Przy tej pięknej, barokowej fontannie zrobimy chwilkę przerwy, tak abyście mogli wrzucić do niej pieniążek, symbolicznie gwarantujący – w przyszłości – powrót do Rzymu i abyście mogli odpocząć w klimatyzowanej kawiarni, dodatkowo chłodząc się w niej przepysznymi lodami.

 

Po tej przerwie, czeka nas kolejny punkt trasy, czyli zwiedzanie starożytnej części miasta to jest: Forum Romanum i Koloseum.

 

Dwa punkty Rzymu, jeden – Forum Romanum – miejsce gdzie rodziło się miasto i gdzie przeżywało okres swojej świetności w czasach republiki i cesarstwa; drugi – Koloseum – symbol wielkości i potęgi starożytnego Imperium. Stąd wywodzi się historia Rzymu. To tutaj skupiają się wszystkie drogi prowadzące do niego i to tutaj zrozumiemy dlaczego Rzym nazywany jest Wiecznym Miastem.

Rezerwacja trasy

Sprawdź dostępność

Trasa obejmuje

Plac Hiszpański, Plac Navona, Panteon, Fontannę di Trevi, Plac Wenecki, Forum Romanum i Koloseum.

Mapa

Galeria zdjęć