Watykan w małej grupie

Idealna trasa dla

Oszczędnych, a mimo to mających szansę poznać piękno, charyzmę, urok i tajemnicę najmniejszego Państwo świata.

Główne atrakcje na trasie

  • Dziedziniec Szyszki
  • Grupa Laokoona
  • Kolekcja Pio-Klementyńska
  • Galeria Arrasów
  • Galeria Map Geograficznych
  • Sala Sobieskiego
  • Stance Rafaela
  • Apartamenty Borgiów
  • Kaplica Sykstyńska

Szczegóły

Koszt: 30 euro osoby dorosłe, 15 euro dzieci do 15 roku życia, gratis dzieci do 6 roku życia.

Minimalna ilość osób w grupie: aby móc zrealizować wspomniany program (trasę) wymagane jest zebranie co najmniej 6 osobowej grupy. Każda z tych osób będzie musiała wpłacić zaliczkę w wysokości 15 euro od osoby. Po zorganizowaniu takiej grupy (jak zaznaczono wyżej minimalnie 6 osób) do zainteresowanych prześlemy link celem dokonania płatności na wskazane konto. W razie późniejszej rezygnacji ze zwiedzania, zaliczka nie będzie zwracana

Bilety: Bilety i sprzęt do oprowadzania grup (niezbędny podczas zwiedzania w towarzystwie przewodnika) kupimy w Muzeum w dniu zwiedzania.

Koszt biletów i sprzętu do oprowadzania grup: 20 euro osoby dorosłe i 10 euro dzieci i studiująca młodzież do 25 roku życia (aby uzyskać zniżkę trzeba się wykazać legitymacją studencką).

Trasa jest dostępna w dniach: piątki i soboty

Start: 19.00

Miejsce spotkania: Na skrzyżowaniu via Ottaviano i via Giulio Cesare, przy wyjściu z metra A na przystanku Ottaviano.

Czas zwiedzania: 2,5 godziny

Koniec trasy: Kaplica Sykstyńska

Ważne informacje: Trasa prowadzi przez miejsca święte dla chrześcijan, dlatego wymagany jest odpowiedni strój, to znaczy: zakryte ramiona (wystarczy chustka przewieszona na ramionach) i spódnice lub spodenki do kolan.

Opis trasy

Począwszy od wiosny, w piątki i soboty Muzea Papieskie i Kaplica Sykstyńska są otwarte do późnych godzin wieczornych. Muzea nie są wtedy zatłoczone, a my mamy możliwość podziwiania wspaniałych eksponatów w skupieniu i z należytą uwagą.

 

To właśnie wtedy, kiedy słońce chowa się za horyzontem, kiedy ustaje gwar i ruch wielkiego miasta, wtedy to następuje ten jedyny moment, kiedy Muzea Watykańskie przemieniają się w kameralne sale. Starożytne rzeźby, jak Laookon czy Apollo lśnią w blasku księżyca, a w renesansowych wnętrzach upiększonych ręką Rafaela panuje magiczna atmosfera.

 

Kulminacyjnym punktem naszego zwiedzania jest Kaplica Sykstyńska. Jej freski wykonane przez Michała Anioła należą do najsłynniejszych dzieł światowej sztuki. Pozostając w Kaplicy Sykstyńskiej do momentu jej zamknięcia, kończymy tam naszą wieczorną, magiczną przygodę odwiedzin muzeów papieskich bez zgiełku i gwaru tysięcy turystów odwiedzających je w ciągu dnia.

Rezerwacja trasy

Sprawdź dostępność

Trasa obejmuje

Zwiedzanie Muzeów Watykańskich, Kapicy Sykstyńskiej z licencjonowanym przewodnikiem.

 

Mapa

Galeria zdjęć